Sonrasında kısa bir Bodrum dönemi olur Veli Bey’in. 1970’lerin ortalarında, Bodrum’da, arkadaşlarıyla ortak açtığı Disko Bravo’da hem işletmecilik, hem de DJ’lik yapar. Ancak bu iş çok uzun sürmez. İstanbul’a döner, ama hayatının aşkını bulup Bodrum’a geri dönmek üzere. Bodrum’a dönüp, ilçenin en eski barını kurmak, Bodrum’a ismini yazdırmak üzere.

Neredeyse sıfır sermaye ile kurulan Veli Bar kısa zamanda Bodrum’un en yoğun uğrak yerlerinden birisi haline gelir. Bodrum’un kalbinde yer alması, samimi işletmecileri ve seçkin müşterileriyle ve tabii ki Cem Karaca ve Erkin Koray’ın da çıktığı müstesna sahnesiyle kısa zamanda bir efsane olur.

Veli ve Sevinç Turan bu süreçte bir çocuk sahibi olurlar. Kendi çektikleri sıkıntıların bilinciyle çocuklarının en iyi şekilde okumasını isterler. Ali Ağıt Turan, Nişantaşı Anadolu Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirir. Ancak kalbi Bodrum’da, Veli Bar’dadır. Her yaz babasına destek olmak için Bodrum’a gider. Çocukluğunun geçtiği Veli’den kopamaz. 2009’da babasının vefat etmesinin ardından ise işletmeyi devralır. Veli Baba’nın yokluğunda Veli emin ellerdedir.

Eğlence sektörünün İstanbul’dan sonra en canlı olduğu yerlerin başında gelen Bodrum’da Veli Bar, kalitesini ve karakterini koruyarak, en işlek mekanlardan birisi olmaya devam etmektedir. Artık yaz kış hizmet veren Veli, yaz ayları günde ortalama 250, kış ayları ise ortalama 150 kişiyi ağırlamaktadır. İyi servis anlayışından ödün vermemek için çalışanlarını titizlikle seçen Veli, misafirlerinin kendilerini güvende hissetmelerini her şeyden fazla önemsemektedir. Bodrum’un en eski barı olan Veli, canlı müzik geleneğini de en seçkin müzisyenlerle devam ettirmektedir. Tabii ki müzik kalitesinden de ödün vermeden.

40 seneyi aşkın bir zamandır, misafirlerine bir bardan daha fazlasını vaat eden Veli Bar, geçmişinden aldığı güçle, hizmet etmeye devam ediyor ve edecek. Yolunuz Bodrum’a düştüğünde, hiç düşünmeyin, Veli Baba her zamanki yerinde sizi bekliyor olacak.